Türkiye İran’da Bitcoin Madenciliği Yapacak

İran merkez olmak üzere 6.000 adet donanımla birlikte madencilik yapmak için start veren Türk şirket, Bakanlıktan izin aldı.
 Türkiye İran’da Bitcoin Madenciliği Yapacak

Türk şirket İran’da madencilik yapabilmek için İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığı’ndan lisans aldı. Toplamda 6.000 adet madencilik donanımına sahip iMiner adlı şirket, İran’da bulunan en büyük kripto para madencilerinden birine dönüşecek.

Türkiye lokasyonlu şirket, İran’da bulunan Semnan bölgesinde Bitcoin madencilik tesisi kurmak için yaklaşık 7.3 milyon dolar yatırım yaptığı ortaya çıktı. Tesiste toplamda 6.000 madencilik ekipmanı bulunacağı ve toplamda 96.000 TH/s üretim kapasitesine sahip olunacağı bildirildi.

İran’da Kripto Para Madenciliği

İran elektrik fiyatlarında oldukça ucuz bir ülke. Bu yüzden birçok kripto para madencilik şirketi lokasyon olarak İran’ı seçmekte. 2019 Temmuz ayından beri İran’da kripto para madenciliği endüstriyel faaliyet olarak sunmakta. Hükumet o zamandan beri binlerce şirkete madencilik için lisans verdi. Bu lisans olmadan madencilik yapan şirketlere belli bir ceza kesiliyor. Lisanssız madencilik yapanları ifşa edenlere devlet belli bir ödül ödüyor.Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın