Twitter, Bitcoin Bahşiş Hizmetini Android Cihazlarda Test Ediyor

Twitter, Bitcoin Bahşiş Hizmetini Android Cihazlarda Test Ediyor

Bitcoin Haberleri
Ekim 25, 2021 tarafından Merteren Alkis
84
twitter-bitcoin-bahsis-ozelligi

Popüler uygulamalardaki gizli özellikleri keşfetmesiyle ünlü Hong Kong merkezli teknoloji araştırmacısı Jane Manchun Wong’a göre, sosyal medya devi Twitter , Android cihazlarda Bitcoin bahşiş özelliğini test ediyor gibi görünüyor.

Wong, sözde özelliğin beta sürümünü gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı.

Twitter, Mayıs ayında “bahşiş ” hizmetini başlattıktan sonra kullanıcıların içerik oluşturuculara bahşiş vermesine izin verdi. Başlangıçta, yalnızca Venmo, PayPal ve tabii ki Square’s Cash App gibi merkezi ödeme sağlayıcılarının yardımıyla para göndermek mümkündü.

Lightning Network destekli Bitcoin ödemeleri daha sonra Ağustos ayının sonlarında Twitter beta sürümüne eklendi. Twiiter, 23 Eylül’de iOS cihazları için Bitcoin bahşiş özelliğini desteklediğini açıkladı.

Şirket, Bitcoin bahşiş özelliğinin kesin zaman çizelgesini belirtmeden Android kullanıcılarına “yakında” geleceğini söyledi. Yeni hizmetin arkasındaki teknoloji, kripto ödeme işlemcisi Strike tarafından sağlanıyor.

Android işletim sistemini çalıştıran akıllı telefonların %72’lik bir pazar payına sahip olduğu göz önüne alındığında, Bitcoin ipuçlarının eklenmesinin kripto para biriminin daha geniş çapta benimsenmesini artırması muhtemeldir.

Twitter, NFT Özelliği Ekliyor

Buna ek olarak, Eylül ayı sonlarında yayınlanan duyuruya göre Twitter, değiştirilemez token (NFT) kimlik doğrulaması için destek eklemeye çalışıyor.
Bu özellik, kullanıcıların NFT’lerini sosyal medya platformunda göstermelerini mümkün kılacaktır.

Wong tarafından yayınlanan bir ekran görüntüsü, sosyal medya devinin koleksiyonlar için özel bir sekme denediğini gösteriyor.

Bunun da ötesinde, Twitter mobil uygulaması ile birlikte NFT’lerin görüntülenmesi ve bunlarla ilgili ayrıntıları okuması da mümkün olacaktır.

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X