Twitter’dan Jack Dorsey, Coinbase’in apolitik duruşunu hedef alıyor

Twitter’dan Jack Dorsey, Coinbase’in apolitik duruşunu hedef alıyor

Bitcoin Haberleri
Ekim 1, 2020 tarafından koindeks
13
Jack Dorsey

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Coinbase’i politik aktivizmi bastırmaya çalıştığı ve farklı düşünen çalışanların ayrılmaları gerektiğini önerdiği için aradı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, 28 Eylül’de yayınlanan çalışanlarına açık mektubunu görevlendirmek için büyük ABD kripto borsası Coinbase’i görevlendirdi . 

Coinbase CEO’su Brian Armstrong tarafından yazılan mektup, firmanın neden siyasi ve sosyal rahatsızlıklardan kaçınmak istediğini ve bunun yerine dünya için açık bir finansal sistem inşa etme ana misyonuna odaklandığını açıkladı.

Yeni yön, bazı çevrelerde güçlü bir destekle karşılaştı ve diğerlerinden geri itildi.

Dorsey 4.7 milyon takipçisine gönderdiği bir Twitter gönderisinde “Bitcoin’in (diğer adıyla kripto) doğrulanamayan ve dışlayıcı bir finansal sisteme karşı doğrudan aktivizm olduğunu” savunuyor. Değişimin, müşterilerini geride bırakacağından, sosyal sorunları basitçe görmezden gelemeyeceğini ekliyor:

Dorsey, kripto para birimi alanında uzun süredir aktif bir rol üstlendi ve Twitter, moderasyon sürecinde muhafazakar siyasi görüşlere karşı ilerici tercih ettiği için eleştirildi. Ancak Dorsey’nin daha fazla siyasi katılımı teşvik eden görüşü, Armstrong’un yaklaşımına katılan çok sayıda yanıtla kripto topluluğu tarafından iyi karşılanmadı.

Risk sermayesi şirketi Founders Fund’ın başkan yardımcısı Mike Solana, Dorsey’in “siyasi açıklamaları kutuplaştırmaktan ve kültür savaşının dramatik gösterilerinden uzak kurumsal bir eğilime” karşı çıkmasına katılmadı . Solana, bu apolitik yaklaşımı Twitter’ın iş modeliyle karşılaştırdı ve Dorsey’in “siyasi kutuplaşmayı besleyerek yüz milyonlarca dolar kazanan bir adam” olduğunu öne sürdü.

Ünlü kripto yatırımcısı Tim Draper’ın oğlu Adam Draper, Coinbase yaklaşımını övdü ve Armstrong’u Michael Jordan ile sanal para sektörünü ilerletmeye odaklandığı için karşılaştırdı:

Bu düşünce liderliğidir. Hepimiz birleşik bir göreve odaklandığımızda işleri hallederiz. Brian şu anda en iyi döneminde Ürdün. Coinbase hisselerini satan biri varsa satın alacağım. “

Dorsey tamamen desteksiz değildi, ancak:

Coinbase, Armstrong’un pozisyonuna temelde katılmayan her çalışana altı aya kadar bir kıdem tazminatı paketi teklif etti. E-posta şunu ekledi: “Takım arkadaşlarının gittiğini gördüğümüzde her zaman üzücü oluyor, ama aynı zamanda onlar ve şirket için en iyisi de olabilir.”

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X