Ukrayna Üst Düzey Bir Kripto Yargı Yetkisi Oluşturuyor

Ukrayna Üst Düzey Bir Kripto Yargı Yetkisi Oluşturuyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 24, 2021 tarafından Ömer Dursun
54
ukrayna-kripto-yargi-yetkisi

Ukrayna kripto yargı yetkisini dünyaya açıyor. Ukrayna’da aynı anda birkaç görevi yerine getirerek yüksek teknolojili bir devlet inşa ediliyor: deneyci, düzenleyici ve destekleyici.

Ukrayna, bir akıllı telefondaki dijital pasaportların kağıt belgelerin tam yasal karşılığı haline geldiği dünyadaki ilk devlet ve dijital ehliyete sahip Avrupa’daki dördüncü ülke.

Ukrayna Kripto Yargı Yetkisi ile Dünyada İlk

Eylül 2021’den itibaren Ukrayna kağıtsız bir rejime geçti. “Kağıtsız”, kamu makamlarının Ukraynalılardan kağıt belge talep edemeyecekleri anlamına geliyor. Hedefleri ise önümüzdeki 50 yılda dünyanın en konforlu ve kullanıcı dostu ülkesini inşa etmek.

Yeni dijital ekonomiyi desteklemek için kripto ve blok zinciri şirketleri için de üst düzey bir yetki alanı oluşturuluyor. Geçen ay Ukrayna, sanal varlıklara yasal statü vererek önemli bir adım daha attı. Eylül ayında Parlamento, kripto para birimini ve diğer sanal varlıkları Ukrayna’da yasal hale getiren bir yasa tasarısını onayladı.

Devlet altyapısının oluşturulmasının kilit bir konu olduğu sanal varlık piyasası için kaliteli bir düzenleyici çerçeve oluşturmaya yönelik kapsamlı bir yaklaşım benimseyen dünyanın ilk ülkelerinden biri olduk.

Ukraynalı kripto girişimleri, 2017’den 2019’a kadar 171.4 milyon dolarlık yatırım çekti. Ukrayna, küresel kripto benimsemesine öncülük ediyor, bu nedenle vatandaşlar kripto varlıklarıyla nasıl çalışacaklarını zaten biliyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X