Ukrayna Nükleer Santrallerinde Bitcoin Kazmaya Başlayabilir

Ukrayna Nükleer Santrallerinde Bitcoin Kazmaya Başlayabilir

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Mayıs 6, 2020 tarafından koindeks
6
bitcoin_mining

12 Mayıs’ta gerçekleşmesi beklenen Bitcoin Halving etkinliğinden önce tabi ki kripto para madenciliği ile ilgili haberler daha çok gündeme gelmeye başladı. Günümüzde en çok kripto para madencisi Çin’de bulunmakta. Fakat özellikle bugünlerde içerisinde Türkiye merkezli şirkette olmak üzere birçok yeni girişim görüyoruz. Türkiye merkezli bir iMiner şirketi, İran’da 6.000 adet madencilik ekipmanıyla birlikte yeni bir tesis kurmak istiyordu. Bunun için bakanlığa başvurmuş ve lisansı almıştı. İlgili habere şuradan ulaşabilirsiniz => https://www.koindeks.com/turkiye-iranda-bitcoin-madenciligi-yapacak/

Yeni Bir Madencilik Anlayışı Başlayabilir

Ukrayna Enerji Bakanı, Bitcoin madenciliği için talimat verdi. İlk olarak enerji sağlanacak. Bu enerji Nükleer Santral’de açığa çıkan fazla enerjiden sağlanacak. Santral’de açığa çıkan fazla enerji zararlıydı. Hem bu zarara karşı gelecek hemde bu zararı ciddi karlı bir işe çevirmek isteniyor.

Bu olay sadece bir öneri mektubundan ibaret. Henüz kesinleşmiş bir karar bulunmamakta. Gelecek günlerde sizler için bu haberi kovalıyor olacağız.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X