Bu Üniversitenin Eğitim Ücretleri Bitcoin ile Ödeniyor

Bu Üniversitenin Eğitim Ücretleri Bitcoin ile Ödeniyor

Bitcoin Haberleri
Kasım 1, 2021 tarafından Ömer Dursun
147
universite-egitim-ucretleri-bitcoin

Üniversite eğitim ücretlerinde Bitcoin’i kabul ediyor Üniversite öğrenim ücretleriniz için kripto para birimini kullanır mısınız? Bu dijital ödeme şeklinin dünya çapındaki üniversiteler arasında yaygınlaşıp yaygınlaşmayacağı henüz belli değil.

Pennsylvania Üniversitesindeki Wharton Okulu, kısa süre önce çevrim içi blok zinciri ve dijital varlık programı için kripto para birimini eğitim olarak kabul etme planından bahsetti.

Üniversite Eğitim Ücretlerinde Bitcoin’i Kabul Ediyor

Bloomberg’e göre, Ivy League’in yeni yönetici eğitim programı, bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin gibi madeni paraları kabul edecek. Çevrim içi kursun maliyeti 3,800 ABD dolarıdır ve yılda birkaç bin öğrenciyi çekmesi beklenmekte.

Programı geliştirmek için Wharton ile birlikte çalışan Prysm Group’un yönetici ortağı Guido Molinari, “Bu, blockchain ve dijital varlıklarla ilgili bir program olduğu için Bitcoin’in gerektiğini hissettik” dedi.

Bloomberg, Wharton’ın dijital varlık ödemelerini kabul etmek için ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase Global Inc.’i kullanacağını söyledi.

Öğrencilerin üniversite öğrenim ücretlerinin ödemesi olarak kriptoyu kullanıp kullanmayacakları hala tartışma konusu, ancak artan sayıda üniversite, hem ödeme için hem de akademik bir teklif olarak kripto para birimi konusunu araştırıyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X