Ünlü Analistten Bitcoin Açıklaması

Ünlü Analistten Bitcoin Açıklaması

Bitcoin Haberleri
Temmuz 4, 2020 tarafından koindeks
41
Ünlü Analistten Bitcoin Açıklaması

Birçok yatırımcının yakından tanıdığı ve ekonomi konusunda iktisadı bulunan eski Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varoufakis, geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformları üzerinden yaptığı açıklamalar ile Bitcoin hakkında yorumlarda bulundu. Bu açıklamalara göre ünlü analist, bu paylaşımlarla yeni dönem parası olarak anılan kripto paraları küçümser açıklamalara imza attı.

”Politik Yönden Önemsiz”

Yaptığı ekonomi analizleri ve tahminler ile dünya genelinde birçok yatırımcı tarafından takip edilen Yanis Varoufakis, sosyal medya hesapları üzerinden Bitcoin için ağır sayılabilecek birçok yorum yaptı. ”Bitcoin politik yönden ve ekonomik açıdan tamamen önemsiz.” açıklamasında bulunan Yanis Varoufakis, yatırımcıları Bitcoin’e olan güven konusunda uyardı. Ancak geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in yasaklanmasını onaylamayan analist, Bitcoin sahiplerine bu para birimini çevirmesi ve harcaması yönünde tavsiyelerde bulundu.

Bitcoin Açıklaması
Bitcoin Açıklaması

”Apolitik Bir Oluşum”

Kripto paralar hakkında birçok ileri görüşte bulunarak yatırımcılara önerilerde bulunmaya devam eden ünlü analist Yanis Varoufakis, geçtiğimiz yıllarda Bitcoin gibi birçok kripto para biriminin başarılı olamayacağını savunmuştu. ”Tamamen apolitik bir oluşum olan bu para birimlerinin başarılı olabileceğine imkan vermiyorum.

Bu tür para birimleri hiçbir kurum veya devlete bağlı olmamaları nedeni ile başarısızlığa mahkum bir senaryo çizeceklerdir.” cümleleri ile sert açıklamalarda bulundu. ”Bu para biriminin yönetildiği Bitcoin Merkez Bankası gibi bir kurumun yönetildiği merkeze ihtiyaç duyulur.” açıklamaları ile yasal bir para birimi olması yönünde dileklerde bulundu.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X