Ünlü Kripto Para Borsası dYdX, Yatırımcılarını Airdrop İle Ödüllendirdi

Ünlü Kripto Para Borsası dYdX, Yatırımcılarını Airdrop İle Ödüllendirdi

Altcoin Haberleri
Eylül 9, 2021 tarafından koindeks
135
dydx-token

Kripto para borsası dYdX, yeni tokeni için Airdrop etkinliği düzenleyerek destekçilerini ödüllendirdi.

Token sahipleri başta ilk yatırımcılarını ödüllendirme ve token arzını dengeleme amacıyla Airdrop etkinliği yapabilirler. Yatırımcılar için yıllardır yapılan en iyi etkinliğin başında Airdrop’lar gelmekte.

Kripto para borsası dYdX, kendisine ait bir token oluşturdu. Türkiye saati ile bugün saat 12.00’da da ilk defa Binance üzerinde işlem görmeye başladı. Şu anda bu içerik hazırlanırken fiyatı 14.05$ olarak işlem görmekte.

CoinGecko üzerindeki verilere göre 14.24$ seviyesinde işlem görmeye başlayan token, 10.12$ seviyesine kadar geriledi. Şimdiler 14.05$ üzerinde işlem görmekte.

dYdX Token Nedir?

dYdX borsası Ethereum üzerinde merkeziyetsiz bir alım ve satım platformudur. dYdX borsasında spot, marjin ve perpetual piyasaları vardır. Spot ve marjin alım satım işlemleri Ethereum’un birinci katmanında mevcuttur. dYdX’in birinci katmanında ise her işlem yaptığınızda gas ücreti ödersiniz.

dYdX borsası kendi oluşturduğu kendi tokeni ile birlikte projenin geliştirilmesi için karar vermelerini sağlayan bir yönetim tokenidir. Toplam DYDX token arzı, 5 yıllık bir süre içinde piyasaya verilecek olan 1,000,000,000 adet olarak sınırlandırıldı.

İlk dolaşım arzından 75,000,000 dYdX tokeni, protokolün geçmiş kullanıcılarına dağıtılacaktır.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X