Upbit, Doğrulanmamış Kullanıcılar için Para Çekme İşlemlerini Durduracak

Upbit, Doğrulanmamış Kullanıcılar için Para Çekme İşlemlerini Durduracak

Kripto Para Haberleri
Ekim 4, 2021 tarafından Merteren Alkis
30
upbit-dogrulanmamis-kullanicilarin-para-cekmesini-engelliyor

Upbit, Doğrulanmamış Kullanıcılar için Para Çekme İşlemlerini Durduracak

Büyük Güney Koreli kripto ticaret platformu Upbit, bu hafta doğrulanmamış kullanıcılar için hizmetleri kademeli olarak sınırlamaya başlayacağını duyurdu. Cumartesi günü şirket  , Güney Kore’nin zorunlu Kara Para Aklamayı Önleme (AML) gereksinimlerine uygun olarak müşteri doğrulama sisteminde bir dizi değişikliği resmi olarak duyurdu.

Duyuruya göre, Upbit bu hafta doğrulanmamış kullanıcılar için hizmetleri kademeli olarak sınırlamaya başlayacak ve 6 Ekim Çarşamba gününden itibaren doğrulanmayan müşterilerin bir seferde 1 milyon Kore Wonu (850$) üzerinde işlem yapmasını kısıtlayacak.

“Müşteri doğrulaması tamamlandıktan sonra 1 milyon won limiti kaldırılacak; 1 milyon wonun altında sipariş veren üyeler, istedikleri zaman müşteri doğrulama işlemine devam edebilirler” dedi.

Upbit Borsası Kara Para Aklama ile Mücadele Ediyor

Upbit, yerel kripto para piyasasının %80’inden fazlasını oluşturan Bithumb, Coinone ve Korbit ile birlikte Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından biridir.

Firmanın yeni müşteri doğrulama politikaları, Güney Kore’nin hem yerel hem de yabancı borsaların yerel bir banka aracılığıyla gerçek ad hesapları sağlamasını gerektiren AML düzenlemeleriyle uyumludur . Finansal Hizmetler Komisyonu  , Güney Kore’deki kripto borsalarının 24 Eylül’e kadar resmi bir işletme lisansı talebinde bulunmalarını istedi. Binance dahil bazı büyük borsalar daha sonra KRW ticaret çiftlerini durdurdu ve platformlarından Korece dil desteğini kaldırdı .

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X