Uzmanından BTC ve XRP Kıyası

Uzmanından BTC ve XRP Kıyası

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Mayıs 6, 2020 tarafından koindeks
21
btc-xrp

Ripple firmasının kurucularından Chris Larsen, Bitcoin tarafından dünyada dengeleri değiştirecek bir hamlenin başlatıldığını söyledi. Chris Larsen ayrıca BTC ve XRP kıyası yaparak XRP’nin Bitcoin’in daha üstünde olan özellikleri olduğunu da savundu. Block Stars için yapılan röportajta Larsen Bitcoin’in ortaya çıktığı ilk günlerden bahsederken bu zamanlamanın çok doğru olduğunu aktarıyor.

XRP’nin Tasarımı Bitcoin’den İyi

Ripple kurucularından Larsen açıklamasının devamında XRP’nin de çıktığı günlerden bahsetti. Larsen XRP için enerjinin daha verimli kullanılmasına odaklanmış olan bir teknoloji ile üretildiğini belirtirken bu yüzden tasarımının Bitcoin’den çok daha iyi olduğunu aktardı.

Daha Az Elektrik Kullanılıyor

Bitcoin için hayran kalınacak bir fikir diye bahseden Larsen, XRP’nin daha başarılı olacağını düşünüyor. Bitcoin’de çok fazla elektrik kullanılarak üretim yapılıyor. Bu da paranın üretim maliyetini artırıyor. Ancak Larsen’in de aktardığına göre XRP kullanıcıları elektrik sarfiyatının Bitcoin adlı sanal paradan daha düşük miktarda olması için çalışıyorlar. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan raporda Bitcoin’in yenilenebilir enerjiyle üretiminin yüksek olduğu açıklanmasına rağmen paranın üretiminde kullanılan elektrik hala Finlandiya’da kullanılan elektrik tüketimine eşit durumda.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X