Vee Finance, Mainnet Sonrası Siber Saldırıya Uğradı

Vee Finance, Mainnet Sonrası Siber Saldırıya Uğradı

Kripto Para Haberleri
Eylül 25, 2021 tarafından Mavi Neptün
15
Vee Finance, Mainnet sonrası siber saldırıya uğradı

Kripto endüstrisi siber saldırılara en çok maruz kalan mecralardan biri. Her geçen gün hackerlar saldırılarını daha da çoğaltıyor. Platformlar üzerinde açık tespit eden siber saldırganlar ana kaynaklara kadar müdahale edebiliyor. Bu seferki saldırı ise Vee Finance yapıldı.

Avalanche Blockchain teknolojisini kullanan VEE, henüz piyasaya yeni giriş yaptı. Eylül ayı itibarıyla faaliyetlerine başlayan platform ilk saldırısını Mainnet Lansmanı’nda yaşadı. Saldırı hakkında detayları paylaşan ekip, önlem alarak daha büyük olayların önüne geçmiş oldu.

Vee Finance, 35 milyon dolarlık kayıp yaşadı

VEE yetkililer tarafından yapılan açıklamada ağ üzerinden 35 milyon doların çalındığı belirtildi. Bilgisayar korsanlarının ana ağ erişimi ise son anda ekip tarafından önlendi. Vee Finance, 20 Eylül 2021 tarihinden itibaren ise tüm işlemleri durdurmak zorunda kaldı. Ekibin ağ üzerinde bazı durumlardan şüphelenmesi nedeniyle tüm faaliyetlerini durdurarak kullanıcılara hizmet veremedi.

Siber saldırganlar VEE üzerinden BTC ve ETH çaldıkları ortaya çıktı. Toplam 214 Bitcoin ve 8 binin üzerinde Ethereum kimliği bilinmeyen korsan ya da korsanlar tarafından ele geçirildi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X