Venezuela Havalimanı Bitcoin Ödemelerini Kabul Edecek

Venezuela Havalimanı Bitcoin Ödemelerini Kabul Edecek

Bitcoin Haberleri
Ekim 12, 2021 tarafından Merteren Alkis
69
venezuela-havalimani-bitcoin

Venezuela ‘daki büyük bir uluslararası havalimanının, biletler ve diğer hizmetler için ödeme olarak Bitcoin ( BTC ) gibi kripto para birimlerini kabul etmeye hazırlandığı bildiriliyor .

Bölgesel haber ajansı El Siglo’nun  Pazar günü bildirdiğine göre , Simón Bolívar Uluslararası Havaalanı, kripto para ödemelerinin yerel endüstri standartlarına uymasını sağlamak için çalışıyor. Maiquetia olarak da bilinen havalimanı, Venezuela’nın başkenti Caracas şehir merkezinde yer alıyor.

Venezuela Maiquetia havaalanı müdürü Freddy Borges’e göre, havaalanı Bitcoin, Dash  ve  Venezuela’nın petrole bağlı dijital para birimi Petro dahil olmak üzere birçok kripto para birimini kabul etmeyi planlıyor . Havaalanı yönetiminin Venezuela’nın Ulusal Kripto Varlıklar ve İlgili Faaliyetler Denetleme ile koordineli olarak yeni ödeme seçenekleri sunacağını söyledi.

Borges, Maiquetia havaalanında kripto ödemelerinin başlatılmasının, şirketin uluslararası standartlara doğru ilerleme ve dijital para biriminin benimsenmesini sağlama taahhüdünü işaretleyeceğini belirtti. Yöneticiye göre, kripto ödeme seçeneği, Rusya’dan gelenler de dahil olmak üzere yabancı turistlere fayda sağlayacak.

Borges’in bildirildiğine göre, “Erişilebilir olmak için bu yeni ekonomik ve teknolojik sistemlerde ilerlememiz gerekiyor” dedi.

Haber, Venezuela’nın bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) denemesi sırasında geldi. Ülkenin merkez bankası 1 Ekim’de dijital Venezuela bolivarını piyasaya sürdü. Venezuela’nın ulusal para birimine sabitlenmiş bir CBDC’nin aksine, Petro petrol destekli bir para birimi Şubat 2018’de hükümet tarafından başlatılan kripto para birimidir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X