Visa Bitcoin Kartı Hamlesi Geldi

Visa Bitcoin Kartı Hamlesi Geldi

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Nisan 15, 2020 tarafından koindeks
24
bitcoin kartı

San Francisco menşeili bir firma ile yaptığı anlaşma doğrultusunda Visa, bitcoin kredi kartı çıkartmaya başlıyor.

Visa, finans şirketlerinden Fold ile yaptığı ortaklık ile kripto para sistemini aktif kullananları sevindirecek hamlelerin geleceğini açıkladı. Kurulan ortalık sayesinde Bitcoin kullanımının arttırılması hedefleniyor.

Bitcoin Dağıtımı Yapılacak

Uluslararası haber kanalı Forbes’in yaptığı habere göre Fold, Visa’nın Fintech Fast Track programına katıldı. Program ile birlikte Fold ve Visa yeni bir kredi kartı çıkartarak, insanların kart kullanımları ile Bitcoin elde etmeleri sağlanacak.

Günümüzde kullandığımız bankalar, her kullanımdan sonra yapılan alışveriş tutarlarına göre belirli miktarlarda puanlar veriyor. Biriktirilen puanlar daha sonra istenildiği gibi kullanılabiliyor. Fold, yeni çıkartacakları karta bu özellikleri eklemek ve puan yerine bitcoin kazanılmasının açık olmasını amaçlıyor.

Bitcoin kullananlar genel olarak günlük kullanım sıkıntı yaşadıklarını dile getiriyorlardı. Bitcoin’in para birimi olarak kullanılabileceğini söyleyen bir toplum varken, bazıları ise altına yakın bir kullanımı olduğunu söylüyor.

Fold şirketi ise bu iki tarafın söylediklerini dinledi ve ortak bir çözüm üretti. Fold CEO’su Will Reeves yaptığı açıklamada;

İnsanlar şu anda Bitcoin ile alışveriş yapmıyorlar ama Bitcoin biriktirmek istiyorlar.

ifadelerini kullandı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X