Visa, Dijital Yaratıcıları Desteklemek İçin NFT Programı Oluşturuyor

Visa, Dijital Yaratıcıları Desteklemek İçin NFT Programı Oluşturuyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 14, 2021 tarafından Merteren Alkis
42
visa-nft

Visa, çalışmalarını satmak için değiştirilemez tokenler (NFT’ler) kullanmak isteyen sanatçıları desteklemek için bir program başlatıyor. Visa’nın web sitesinde yapılan bir duyuruya göre, finansal hizmetler devi, içerik oluşturucuların NFT’leri anlamalarına yardımcı olmak için eski Major League Baseball oyuncusu olan NFT sanatçısı Micah Johnson ile ortaklık kuruyor.

Bu program Visa’nın NFT alanına ilk girişimi değil. Yaklaşık iki ay önce şirket, ilk NFT satın alımıyla Metaverse endüstrisine adım attı.

Visa NFT Programı

Çarşamba günü Visa, Micah Johnson ile yeni NFT programını başlattı. Birlikte, yaratıcıların ve küçük işletmelerin dijital çalışmalarını oluşturmak ve satmak için NFT’leri nasıl kullanacaklarını anlamalarına yardımcı olmak istiyorlar.
Visa kripto başkanı Cuy Sheffield da duyuruyu tweetledi.

Visa şeffaf bir başvuru süreci yürütecek ve ilk adım için bir grup yaratıcı seçecektir. Şirket, aynı zamanda gruba sponsor olacağını ve dönem boyunca danışmanlık hizmeti vereceğini de belirtiyor. Ayrıca içerik oluşturucular, yeni kitlelere ulaşmalarına yardımcı olmak için Visa’nın ödeme ortaklarıyla olan ağ fırsatlarından yararlanacak.Micah’ın katkısı, programın yeni nesil içerik oluşturuculara anlamlı bir değer sağlamasını sağlamak olacaktır. 

NFT sanatçısı Micah Johnson:

Visa gibi güvenilir bir markayla birlikte çalışma ve onlardan bir şeyler öğrenme fırsatı beni heyecanlandırıyor. Birlikte çalışarak, içerik oluşturucuları bu devrimin ön saflarında kalmak için ihtiyaç duydukları kaynaklarla donatmak istiyoruz.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X