Visa Yeni Ödeme Sistemi ile Bitcoin Kabul Etmek İstiyor

Visa Yeni Ödeme Sistemi ile Bitcoin Kabul Etmek İstiyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 4, 2021 tarafından Ömer Dursun
74
visa-yeni-odeme-sistemi-bitcoin

Visa’nın yeni ödeme sistemi Bitcoin’i içeriyor. Şirket, kripto ile çalışabilirlik sorununa evrensel bir çözüm öneriyor.

Bitcoin 2009 yılında piyasaya çıktığında, aracısız bir dijital ödeme olarak çalışmayı vaat etmişti. Günümüzde ise hızlı ve ucuz dijital ödemelere kadar her türlü endüstriyi altüst eden 12.000’den fazla kripto para türü var.

Bu hafta Visa, “birden fazla blok zinciri ağını birbirine bağlayan ve dijital para birimlerinin güvenli transferine izin veren” bir Universal Payment Channel (Evrensel Ödeme Kanalı) planlarını yayınladı.

Visa’nın yeni ödeme sistemi Bitcoin’e odaklandı

Visa’nın araştırma ekibi, şu anda devam etmekte olan kanalın birçok kripto para biriminin karşılaştığı birlikte çalışabilirlik zorluklarını çözebileceğine inanıyor

Bunun anlamı şu: Şu anda birçok blok zinciri defteri, birbirleriyle işlem yapamayan silolarda çalışıyor. Örneğin, Ethereum ağı üzerine kurulmuş bir uygulamaya Bitcoin harcamak isteseydiniz, bu zor olacaktı, ancak Visa bunu çözmek istiyor.

Visa’ya göre kripto para birimleri, Evrensel Ödeme Kanalı olmadan tam potansiyellerine ulaşamayacak. Örneğin, farklı bankalarda tutulan banka hesapları arasında para transfer edemediğinizi düşünün. Bu nedenle Visa dahil çeşitli kuruluşlar kriptoya çözüm arıyor.

Visa, kripto para borsalarıyla ortaklık yapmaktan, kripto ödülleri kazanan Visa banka kartları sunmaya ve ilk yalnızca kripto para ödemesine kadar, kripto dünyasında kendisine bir yer açmak için sürekli çalıştı. Evrensel Ödeme Kanalı ile pozisyonunu korumak istediğini gösteriyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X