Vitalik Buterin’e Göre Bitcoin ve Ethereum Arasındaki Büyük Fark

Vitalik Buterin’e Göre Bitcoin ve Ethereum Arasındaki Büyük Fark

Bitcoin Haberleri Ethereum Haberleri
Ekim 13, 2021 tarafından Merteren Alkis
87
vitalik-buterin-bitcoin-ethereum

Ethereum’un Bitcoin’i geçme olasılığı, kripto alanında hararetle tartışılan bir konu. Bitcoin destekçileri, BTC’nin orijinal kripto para olduğuna ve bu nedenle bir altcoin tarafından geçilemeyeceğine inanıyor. Ethereum destekçileri,  altcoinin önümüzdeki yıllarda öncü kripto para birimini gölgede bırakacağı konusundaki kararlı duruyor.

Bitcoin ve Ethereum Arasındaki Fark

Stakeborg Talks’un ilk İngilizce versiyonunu ve açılış bölüm için, Ethereum kurucularından Vitalik Buterin konuk oldu. Burada Buterin, yarattığı blok zinciri ile lider blok zinciri arasındaki farkın ne olduğunu açıkladı. Buterin, her iki ekosistemin nasıl işlediğine ve yerel para birimleri için değere dönüştürüldüğüne vurgu yaptı.

Kurucu, Ethereum’un yerel tokeni ETH’den çok daha büyük olduğunu söyledi. Bitcoin blok zinciri, değerinin çoğunu BTC fiyatından elde etti.

Ethereum ve Bitcoin in en büyük  farkı, Bitcoin’in ekosistemin değerinin para biriminin değerinden geldiği, ancak Ethereum’da para biriminin değerinin ekosistemin değerinden geldiği bir platform olmasıdır.

Bu, sebeplerden dolayı Ethereum’un daha iyi bir uzun vadeli yatırım olduğuna dair kripto alanındaki mevcut inançları yansıtıyor. Bu kadar çok fayda ile ETH sahipleri, blok zincirinin ileriye dönük farklı endüstriler için değerli olacağından emin olabilirler. Bitcoin, bir değişim aracı olarak ana akıma giremezse başarısız olabilir.

Buna ek olarak, ev sahibi ETH’nin önümüzdeki yıllarda bitcoin’i geçip geçemeyeceğini sorduğunda. Buterin basit bir “olabilir” ile yanıt verdi. Kurucu, ETH’nin hem fiyatta hem de bir değer deposunda bitcoin’den daha iyi performans gösterebileceğine inanıyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X