Wall Street Brokerlerinin, Bitcoin ve Madenciliğe İlgisi Artıyor

Wall Street Brokerlerinin, Bitcoin ve Madenciliğe İlgisi Artıyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 25, 2021 tarafından Merteren Alkis
38
wall-street-bitcoin

Varlık yönetimi firması DA Davidson‘ın analisti Christopher Brendler, 25 Ekim’de yayınladığı raporuna göre Wall Street brokerlerinin Bitcoin ve Bitcoin Madencilik şirketlerine karşı daha bilinçli ve ilgili olduğunu yazdı. Varlık yöneticisi, 15 Ekim’de Bitcoin madenciliği hisse senetlerini araştırmaya başladı. Brendler’e göre, Bitcoin ve madencilere olan ilgi, yılın başından bu yana önemli ölçüde arttı.

Rapora göre Brendler,

Ödeme sektörünü kapsayan Wall Street brokerlerinin yaklaşık yüzde 15’inin, bu yılın başındaki yaklaşık yüzde 5’ten şimdi Bitcoin’i ciddiye aldığını tahmin ediyor.

Analiste göre, kurumsal ve profesyonel yatırımcılar Bitcoin ve bitcoin madenciliği ile daha fazla ilgilenmeye başlıyor ve “Çoğu yatırımcı bu alanda hala yeni olsa da, DA Davidson’un işine zaten dahil olan ve yatırım yapan birkaç kişi de vardı” diye yazdı.

Wall Street firması kısa süre önce Bitcoin madencilerinin araştırma kapsamını başlattı ve hisse senetleri için kısa vadeli bir yükseliş görünümü paylaştı. Kapsama ilk çıkışında firma , “bitcoin konsolide olsa bile, kazanç tahminleri kısa vadeli tahminleri ezdiği için bu hisse senetlerinin çok daha yüksek yeniden değerlenmesini” beklediğini söyledi .

Ancak analist, bazı kurumsal yatırımcıların madencilerin değerlemesi konusunda hala bazı çekinceleri olduğunu söyledi.

Brendler,

Gelecekteki nakit akışlarını tahmin etmek son derece zor olduğundan, geleneksel değerleme ölçütlerinin bu sektörde geçerli olmayabileceğini kabul ediyoruz.

Bitcoin madencilerinin doğrudan Bitocin kazanma ve USD masraflarını ödemek için Bitcoin destekli krediler alma yeteneği, Bitcoin dolar karşısında değer kazanırken kazandıkları madeni paralarını HODL yapmalarına ve bilançolarını büyütmelerine olanak tanır.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X