ABD’nin En Büyük Market Zinciri Bitcoin ATM’si Açıyor

ABD’nin En Büyük Market Zinciri Bitcoin ATM’si Açıyor

Bitcoin Haberleri
Ekim 22, 2021 tarafından Ömer Dursun
81
walmart-bitcoin-atm

Walmart Bitcoin ATM’si için Coinstar’la çalıştı. Perakende devi Walmart, alışveriş yapanların mağazalarındaki Coinstar kiosklarından Bitcoin satın almasına izin verdiği bir pilot program başlattığını söyledi.

Walmart Inc 21 Ekim’de yaptığı açıklamada, ABD’deki bazı mağazalarındaki müşterilerin Coinstar tarafından kurulan ATM benzeri makineleri kullanarak Bitcoin satın alabileceklerini söyledi.

Walmart Bitcoin ATM’si için Coinstar’la çalıştı

Fiziksel paraları nakitle değiştirebilen makineleriyle tanınan Coinstar, müşterilerin bazı kiosklarından Bitcoin satın almasına izin vermek için dijital para borsası CoinMe ile ortaklık yaptı.

Reuters’in aktardığına göre, şu anda ABD genelindeki Walmart mağazalarının içinde bulunan ve müşterilerin Bitcoin satın almasına izin verecek 200 Coinstar kiosk bulunuyor.

bitcoin-yatirim

Geçen ay Walmart, dünyanın en büyük perakendecisi ve Litecoin arasındaki ortaklığı duyuran sahte bir basın açıklaması yayınlandıktan sonra bir kripto para aldatmacasına maruz kalmıştı.

Sahte açıklamada, Walmart’ın müşterilerinin Litecoin ile online mağazalarında ödeme yapmalarına izin vereceği belirtilmişti.

Bir tür finansal araç olan Bitcoin vadeli işlem borsası fonu (ETF) geçtiğimiz günlerde New York Menkul Kıymetler Borsası’nda başlatıldı.

Dalgalanma, daha fazla işletme, profesyonel yatırımcı ve hatta El Salvador hükümetinin Bitcoin’e satın almasıyla ortaya çıktı ve tabanını ilk fanatik çekirdeğinin ötesine daha da genişletti.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X