Wolfgang Beltracchi, NFT dünyasına giriyor

Wolfgang Beltracchi, NFT dünyasına giriyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 8, 2021 tarafından Merteren Alkis
46
wolfgang-beltracchi-nft-dunyasina-giriyor

Tüm zamanların en kötü şöhretli sanat sahtekarlarından biri olan Wolfgang Beltracchi, NFT yenilmez dünyasına girdi. Beltracchi, Ethereum blok zincirinde 4.608 NFT’den oluşan bir koleksiyon olan ” The Greats ” adlı yeni bir proje kurdu.

Eserler , dünyanın en pahalı tablosu ve en tartışmalı sanat eserlerinden biri olan Salvator Mundi’nin rekreasyonlarıdır. Leonardo da Vinci tarafından yaratıldığına inanılan tablo  Christie’nin 2017 müzayedesinde 450 milyon dolarlık rekor bir fiyat etiketi için satıldı. Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed bin Salman’ın bir vekiline satılmıştı.

Salvator Mundi rekreasyonları

Wolfgang Beltracchi, NFT koleksiyonunun bir parçası olarak  Salvator Mundi’yi kendi tarzında ve yukarıda listelenen altı eski ustanın tarzlarında 4.608 kez yeniden yarattı.

beltracchibeltracchi-nft

 

Beltracchi’nin bir sözcüsü, NFT koleksiyonu için neden Salvator Mundi’yi seçtiği sorulduğunda, Beltracchi’nin sözcüsü şunları söyledi:  “Beltracchi, onu uygulamak için gerekli becerilere sahip tek kişi. O, ‘sanat uzmanlarını’ yüzlerce kez kandırmayı başardı.”

Ama neden biri ünlü sanat sahtekarının NFT’lerini satın alsın? Çünkü sözcü, “O çok yetenekli bir sanatçı” ve “sanat eserleri harika görünüyor” dedi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X