XRP Hediye Dolandırıcılığı Youtube’u Zora Soktu

XRP Hediye Dolandırıcılığı Youtube’u Zora Soktu

Kripto Para Haberleri
Nisan 27, 2020 tarafından koindeks
16
xrp-hediye-dolandiriciligi-youtube-u-zora-soktu

Topluluk güdümlü olan Xrp veri toplayıcısının sosyal medya üzerinden Xrp hediye dolandırıcılığı ile bir buçuk milyona eşit olan sekiz buçuk milyon tokeni çaldığı düşünülüyor. Yapılan araştırmalara göre 2029 yılı itibariyle dolandırıcı kişiler gerçek olmayan ünlüleri alet ederek onları bilindik toplulukların üyesi olarak göstermeyi başarıyorlar. Bu şekilde de kullanıcı olan kişilerden sekiz buçuk milyon xrp çalmayı başardıkları görünüyor.

Youtube’un Baş Belası: XRP Hediye Dolandırıcılığı

Bu dolandırıcı kişiler borsalar yada takas ile her gün çoğu fonla 5.9 milyon XRP’ye sahip oluyor. Xrplorer’in verileri topluluğunu doğrulamak mümkün olmasa bile dolandırıcı olanların her sosyal medya platformlarında çalıştırıldığı bilinir. Dolandırıcılar bunun yanında YouTuber’ları da hacklerler ve YouTube’un kurbanlara hesaplarını geri vermesi ise zaman alıyor.

Bunun üzerine dolandırıcılıklara karşı olarak Ripple CEO’su olan Brad Garlinghouse, YouTube’a davada bulundu. Google’ın sahip olduğu bu video paylaşım platformu üzerinden insanlara açık imajlarına, itibarlarına ve hatta markalarına onarılamaz hasar yaratan Xrp hediye dolandırıcılığına baskıda bulunulmadığı iddia edildi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X