Yarılanmaya Çok Az Kala Boğalar Bitcoin Fiyatını Manipüle Mi Ediyor?

Yarılanmaya Çok Az Kala Boğalar Bitcoin Fiyatını Manipüle Mi Ediyor?

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Nisan 24, 2020 tarafından koindeks
12
yarilanmaya-cok-az-kala-bogalar-bitcoin-fiyatini-manipule-mi-ediyor

Boğalar için Bitcoin yarılanması çok önemli ve değerlidir, onlar için değerli olan yarılanmaya yakın boğalar bitcoin fiyatını manipüle mi ediyor? Yarılanma faaliyeti, günlük üretim oranını ve dolayısıyla Bitcoin arzını da azaltacağı için insanlar da arzın az olmasının uzun vadede Bitcoin fiyatlarını yükselteceği beklentisine giriyor. Tanınmış bir Bitcoin modelinin tahmini 2021 yılına kadar fiyatın 100 bin dolara ulaşacağı yönünde.

Boğaların Bitcoin ile ilgili aldatıcı fiyat tahminleri yaptığını ileri süren “Alex” takma isimli bir analist ise verimsiz madenciler varlıklarını mecburen satmak zorunda kalacakları için yılın çöküşle devam edeceğini belirtiyor.

Madenciler Ya Hep Ya Hiç Diyecek

Yarılanmadan dolayı ara veren madenciler, yarılanmadan sonra tekrar teçhizatlarını çalıştırıp başlamak için aynı miktarda maliyet harcayacaklar ama getirileri eskisinden daha az olacak. Bu yüzden verimsiz madenciler ya teçhizatı kapatmadan bu şekilde devam edecek veya teçhizatlarını tamamen kapatmak durumunda kalacaklar.

Altından Bitcoin’e Güvenilir İpuçları

Bu konu ile ilgili görüşlerini bildiren Paxful kripto borsasından Jeffery Barroga, tek çarenin işlemcilerini yükseltmek olduğunu söyledi. Ayrıca altının Bitcon’in özelliklerine çok yakın olmasından dolayı popüler tahmin modellerinden çok altının daha güvenilir ipuçları vereceğini belirtti.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X