Yatırım Finansman %46’ya Varan Getiri Hedefli Model Portföy 8 Ekim 2020

Yatırım Finansman %46’ya Varan Getiri Hedefli Model Portföy 8 Ekim 2020

Kripto Para Haberleri
Ekim 8, 2020 tarafından koindeks
12
yatırım-finansman

Piyasalarda Dün…

Dün güne negatif açılışla başlayan endeks, seans başlarında toparlanmaya çalışarak 1157,00’ye kadar yükseliş kaydetti. Ancak bu seviye üzerinde tutunamayan BIST100’de yeniden geri çekilme görüldü ve günü %0,11 değer kaybıyla 1152,41 puanla kapattı. Global piyasalarında etkisiyle güne pozitif başlamasını beklediğimiz endekste 1158,00’i direnç olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin üzerinde kalınması halinde 1170,00 yeniden hedeflenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1148,00 ilk destek olmak üzere 1140,00’a düşüş devam edebilir.

Dolar/TL ise, dün 7,85 direncini de geçerek 7,8940 seviyesine kadar yükseliş kaydetti. Dxy’da görülen zayıf görünüm ile geri çekilmenin mümkün olduğu kurda 7,86’ı destek olarak takip edilebilir. Bu seviyenin altında kalınması halinde ise 7,78’e düşüş hız kazanabilir. Olası yükselişlerde ise 7,96 sonraki hedef olarak izlenebilir.

Bugünün Gündeminde…

ABD Merkez Bankasının (Fed) son toplantısına ait tutanaklar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının ekonomik etkilerine karşı ilave mali desteğin sağlanmaması halinde toparlanma hızının tehlikeye girebileceğini ortaya koydu. Tutanaklarda, ekonomik görünüme yönelik belirsizliğin yüksek olduğu belirtilerek, faiz oranının maksimum istihdam ve ortalama yüzde 2 enflasyon hedeflerine ulaşıncaya kadar mevcut seviyede tutulmasının uygun görüldüğü ifade edildi.

ABD’de başkan yardımcısı adayları Cumhuriyetçi Mike Pence ile Demokrat Kamala Harris’i karşı karşıya getiren canlı yayın münazarası büyük oranda sakin geçerken, adaylar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele, yeni Yüksek mahkeme yargıcı seçimi, seçimlerin bütünlüğü ve dış politika konularında birbirlerinden ayrıştılar. Özellikle Harris’İn Çin ile ABD arasında yaşanan gerginliğin ABD vatandaşlarına ciddi etkilerinin olduğunu belirtti.

Yurtiçi veri gündemine baktığımızda öğleden sonra TCMB tarafından açıklanan menkul kıymet istatistiklerini takip edeceğiz.

Yurtdışı veri gündeminde ise öğleden sonra ABD tarafında işsizlik haklarından yararlanma başvuruları açıklanacak.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Avrupa piyasaları ABD’deki teşvik görüşmelerinin olumlu geçeceği beklentisiyle açılışta pozitif olması bekleniyor. Asya piyasaları karışık bir seyir izlerken Amerika vadelilerinde dünkü seans kapanışı sonrası pozitif hava hakim.

EUR/USD ise, toparlanmaya devam ediyor. 22 günlük hareketli ortalama 1,1762 seviyesi üzerinde tutunmaya çalışan paritede 1,1880 yeniden hedeflenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,1725 ilk destek olmak üzere 1,1680’e düşüş devam edebilir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X