Yatırım Finansman Hisse Önerileri %50’ye Varan Getiri Potansiyeli

Yatırım Finansman Hisse Önerileri %50’ye Varan Getiri Potansiyeli

Kripto Para Haberleri
Eylül 22, 2020 tarafından koindeks
16
yatırım-finansman

Piyasalarda Dün…

Haftanın ilk iş gününe yatay açılışla başlayan endeks, seans başında yükseliş kaydetmeye çalışsa da başarılı olamadı ve satışlar güç kazandı. Seans başlarında 1100,00 desteğine kadar çekilen BIST100 ardından bu desteğinde altında kalarak günü %2,24 değer kaybıyla 1087,03 puanla kapattı. Yatay bir açılış beklediğimiz endekste 1083,00’ü destek olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin altında kalınması halinde ise 1077,00’e geri çekilme hız kazanabilir. Olası tepki yükselişlerinde ise 1096,00 ilk direnç olmak üzere 1100,00 yeniden hedeflenebilir.

Dolar/TL ise, dün rekor tazeleyerek 7,64’e kadar yükseliş kaydetti. Göstergelerin aşırı alım bölgesinde hareket ettiği kurda düzeltme hareketi görülmesi halinde 7,6250 desteği altında 7,60’a düşüş devam edebilir. Dxy endeksindeki toparlanmayı göz önünde bulundurursak dün diğer ülke para birimlerinde değer kazanan dolarda yükselişin devam etmesi halinde 7,68-7,70 bandı bir sonraki hedef olarak takip edilebilir.

Bugünün Gündeminde…

Avrupa Merkez Bankası (AMB) Başkanı Christine Lagarde, Euro Bölgesi ekonomisinin koronavirüsten toparlanmasına ilişkin belirsizliğin sürmesi ile birlikte, ihtiyaç duyulması halinde, parasal teşviğin artırılabileceği taahhüdünü yineledi. Lagarde, Pazartesi günü yaptığı konuşmada, üçüncü çeyrekte bir yükseliş olabileceğini, ancak durumun halen “dengesiz ve noksan” olduğunu kaydetti.

Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans başında Eylül ayı Tüketici Güveni verisi açıklanacak.

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X