Yatırım Finansman Model Portföy Hisse Önerileri 1 Ekim 2020

Yatırım Finansman Model Portföy Hisse Önerileri 1 Ekim 2020

Kripto Para Haberleri
Ekim 1, 2020 tarafından koindeks
22
yatırım-finansman

Piyasalarda Dün…

Endeks dün güne pozitif başlamasının ardından 1135,00 direnci üzerinde tutunmayı başardı. Global piyasaların da etkisiyle yukarı yönlü hareketlerin hız kazandığı BIST100, günü %1,96 değer kazancıyla 1145,24 puanla kapattı. Yukarı yönlü hareketlerin devamını beklediğimiz endekste 1158,00 ilk direnç olmak üzere 1174,50’e yükseliş ivme kazanabilir. Olası geri çekilmelerde ise 1121,0’i destek olarak takip edeceğiz.

Dolar/TL ise, dün 7,70 seviyesine kadar geri çekildi. An itibariyle de bu seviyelerden işlem gören kurda 10 günlük hareketli ortalama 7,69’un altında kalınması ile 7,57’e doğru geri çekilme devam edebilir. Olası yükselişlerde ise 7,74’ü direnç olarak izleyeceğiz.

Bugünün Gündeminde…

ABD yerel saatine göre dün gece yarısında sona eren 2020 mali yılının son gününde toplanan Senato Genel Kurulu, 10 hayır oyuna karşın 84 evet oyu ile geçici bütçe tasarısını kabul etti. 11 Aralık’a kadar federal hükümete kaynak aktarılmasını sağlayacak tasarının, gece yarısından önce ABD Başkanı Donald Trump tarafından imzalanarak yasalaşması bekleniyor.

ABD Merkez Bankası (Fed), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından kaynaklanan ekonomik belirsizlik nedeniyle ülkenin en büyük bankalarının hisse geri alımı ve temettü ödemeleri yapmalarına yönelik kısıtlamaları yıl sonuna kadar uzattığını bildirdi.

Yurtiçi veri gündemine baktığımızda öğleden sonra PPK toplantı özeti yayınlanacak.

Yurtdışı veri gündemine baktığımızda ise seans başlarında Euro Bölgesi İmalat PMI ve İşsizlik oranı verileri açıklanacak. Öğleden sonra ise ABD tarafında işsizlik haklarından yararlanma başvuruları ve ISM İmalat PMI verilerini açıklanacak. Ayrıca öğlen saatlerinde Avrupa Liderler zirvesini yakından takip edeceğiz.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Avrupa piyasaları ABD piyasalarının kayıplarını telafi etmesiyle açılışta pozitif olması bekleniyor. Asya piyasalarında ise Nikei ve Shanghai endeksleri hariç alıcılı seyrediyor. Amerika vadelilerinde ise dünkü seans kapanışı ardından pozitif hava hakim.

EUR/USD ise, dünkü kaybın telafi edilmesiyle 1,1750 seviyelerinden işlem görüyor. 22 günlük hareketli ortalama 1,1779’u direnç olarak izleyeceğimiz paritede 1,1876 sonraki hedef olarak takip edilebilir. Bugün açıklanacak olan ABD verileri ve Avrupa Liderler zirvesi parite üzerinde etkili olabilir. Olası geri çekilmelerde 1,1713 destek olarak izlenebilir.

Kaynak: Yatırım Finansman Hisse Önerileri

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X