YATIRIM FİNANSMAN MODEL PORTFÖY HİSSE TAVSİYELERİ 12 KASIM 2020

YATIRIM FİNANSMAN MODEL PORTFÖY HİSSE TAVSİYELERİ 12 KASIM 2020

Kripto Para Haberleri
Kasım 12, 2020 tarafından koindeks
15
yatırım-finansman

Piyasalarda Dün…

Dün güne pozitif açılışla başlayan endeks, seans başlarında alımların güç kazanmasıyla yükseliş trendine devam etti. Tarihin en yüksek işlem hacmini ve seviyesini gören BIST100 endeksi, günü %2,91 değer kazancıyla 1279,22 puanla kapattı. Yukarı yönlü hareketlerin devamını beklediğimiz endekste 1300,0 sonraki hedef olarak takip edilebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1275,0 ilk destek olmak üzere 1261,0’e düşüş devam edebilir.

Dolar/TL’de yüksek volatilite devam ediyor. Ekonomi yönetiminde yeni yaklaşım ve reform mesajları TL lehine çok belirgin bir destek yaratırken 19 Kasım PPK toplantısından yüksek oranda faiz artırımı beklentileri de artmış durumda. Dolar/TL’de buna paralel 8,00 TL altına yaşanan gerilemenin 7,80 desteği altında daha da ivme kazanması ve 7,20 – 7,40 destek banına kadar geri çekilme beklenebilir. 8,00 TL üzerine geri dönüş halinde ise kritik direnç 8,20 olacaktır.

Bugünün Gündeminde…

Resmi olmayan rakamlara göre ABD başkanı seçilen Joe Biden’ın kabinesinde yer alacak muhtemel isimler belli olmaya başladı. ABD Dışişleri Bakanlığına getirilmesi olası isimler arasında William Burns, Chris Coons ve Susan Rice yer alıyor. Hazine Bakanlığı içinse 2020 Başkanlık seçimlerinin Demokrat aday adaylarından Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren ve eski ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Janet Yellen’ın isimleri geçiyor. Joe Biden’ın kabinesinin, ABD Başkanı Donald Trump’ın beyaz ve erkek ağırlıklı kabinesinden farklı olması ve kabinede çok sayıda kadının yer alması bekleniyor.

Yurtdışı veri gündeminde baktığımızda seans başında Almanya Ekim ayı TUFE oranı açıklanacak. Ardından ECB Aylık Raporu ve Euro Bölgesi Sanayi Üretimi verisini takip edeceğiz. Seans sonlarına doğru ise ABD tarafında Ekim ayı TUFE ve İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları öne çıkıyor. Özellikle TUFE rakamlarında herhangi bir değişiklik beklenmiyor.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Asya piyasalarında teknoloji hisselerinde toparlanma görülmüş olsa da zayıf görünüm devam ediyor. Avrupa piyasaları da açılışta karışık bir seyir izlemesi bekleniyor. Amerika vadelileri ise dünkü seans kapanışı sonrası Nasdaq hariç negatif seyrediyor.

EUR/USD’de momentumda zayıflama devam ediyor. Uzun süredir 1,1600 – 1,1960 bandında yatay bir seyir izleyen paritede son dönemde bu bandın orta noktalarına yönelim ve denge arayışı izlenmekte. Bu kararsız seyrin, ABD’de Biden yönetiminin mali teşvikleri somut olarak hayata geçirmesine kadar devam etmesi mümkün.

Kaynak: Yatırım Finansman

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X