Yatırımcı CryptoPunks NFT’sine Neden 170.000 Dolar Harcadığını Açıklıyor

Yatırımcı CryptoPunks NFT’sine Neden 170.000 Dolar Harcadığını Açıklıyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 17, 2021 tarafından Merteren Alkis
41
cryptopunks

Fungible olmayan token (NFT) toplayıcısı “ Gmoney ” yakın tarihli bir röportajda “24 x 24 piksel görüntü” için bu kadar çok para harcama nedenini açıkladı. CNBC’nin “Make It” haber bültenindeki bir makaleye göre , takma adlı NFT koleksiyoncusu “Gmoney” Ocak ayında CryptoPunks NFT’ye 170.000 dolar harcadı.

CNBC’nin raporu, Ocak ayında “Porto Riko merkezli, karaoke seven yatırımcının” bir CryptoPunks NFT için 140 $ ETH  ödediğini söyledi. Gmoney bu hareketi “esnek” olarak nitelendirdi. Görünüşe göre Gmoney aynı zamanda “NFT projelerine yatırım yapmaya adanmış kripto araştırma ve yatırım firması Delphi Digital ile oluşturulmuş bir fon olan Delphi INFINFT’in genel ortağı konumunda bulunuyor.

Gmoney, nadir NFT için neden bu kadar çok harcadığını şöyle açıkladı:

Biri gerçek dünyada bir Rolex satın aldığında, saatin kullanım değeri nedeniyle binlerce doları harcamaz. Basit bir 5 dolarlık saat aynı yardımcı programı gerçekleştirebilir. Durumlarını ‘esnetmek’ içindir. Bir NFT ile, onu Twitter ve Discord’da avatarım olarak yayınlayarak bir resimle hızla ‘esneme’ yapabilirim.

Gmoney, bir NFT’ye sahip olmanın, gerçek hayatta “ancak dijital olarak” bir Rolex takmakla aynı etkiye sahip olduğunu söyledi. Dijital tahsilat sahipliğinin aynı zamanda NFT ve kripto topluluğundan ayrı olmakla da ilgili olduğunu açıklayarak devam etti:

Bir şeyin parçası olmak ve bir grubun parçası olmak istemek doğaldır, özellikle de aynı değer hizalamalarına sahip olduklarında.

Bir başka tanınmış kripto ve NFT yatırımcısı olan Cooper Turley, büyüyen NFT topluluğunun önemini destekleyerek CNBC’ye bunun dijital koleksiyonların “en değerli tek yönü” olduğunu söyledi:

Topluluk, NFT’lerin en değerli yönüdür… Topluluk olmadan NFT’lerin hiçbir değeri yoktur. NFT yatırım tezim, yalnızca mevcut bir topluluğun gücüne veya ortaya çıkma potansiyeline dayanmaktadır.

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X