6 Kasım’da, Bitcoin ( BTC ) fiyatı 15.900 $ civarında buhar kaybettikten sonra 15.500 $ seviyesine geri çekildiği için Binance’te Ether ( ETH ) fiyatı 447 $ ‘a yükseldi. Ether’in güçlü momentumuna dayanarak, tüccarlar yakın vadede daha geniş bir rallinin ortaya çıkacağını tahmin ediyor.

Ether’in önümüzdeki haftalarda büyük bir yükseliş görmesinin üç olası nedeni var. Katalizörler: iyimser bir yüksek zaman dilimi teknik yapısı, uygun zincir içi ölçümler ve Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesidir.

ETH, daha yüksek zaman dilimlerinde yükseliş gösteriyor

Eylül ayında, “Crypto Capo” olarak bilinen sahte bir tüccar ve çizelge uzmanı, iki olası senaryoyu özetleyen haftalık bir Ether grafiği tweetledi.

Düşüş senaryosu, 360 dolarlık destek seviyesinin reddedildiğini ve ardından dik bir düşüş gösterdi. Yükseliş senaryosu, destek seviyesi olarak 360 doların onaylandığını ve 800 dolara kadar yükselme potansiyeli olduğunu gösterdi.

ETH / USD haftalık grafik. Kaynak: Crypto Capo, TradingView.com

Tüccar 360 dolarlık destek seviyesine atıfta bulunarak şunları söyledi :

“Bu seviye tutarsa, önümüzdeki birkaç ay içinde 815 $ görmeliyiz. Grafikte geçersiz kılma. “

Bu tahmini yaptığından beri, Ether son iki ayda 360 dolarlık makro destek alanını başarıyla savundu. Şu anda, 2020 boyunca ağır bir direnç alanı olarak kalan 450 dolarlık direnç seviyesini test ediyor.

Büyük bir direnç seviyesi kırıldığında, hızlı bir şekilde bir kırılma rallisi meydana gelebilir ve bu nedenle tüccarlar, Ether fiyatı hakkında önceki haftalara göre çok daha fazla spekülasyon yapıyorlar.

Skew’den alınan veriler ayrıca Ether için 24 saatlik vadeli işlem hacminin Ekim sonundan bu yana önemli ölçüde arttığını gösteriyor. Bu, tüccarların 450 doları ETH için önemli bir seviye olarak belirlediklerini ve bunu savunduklarını veya aşmaya çalıştıklarını gösteriyor.

ETH vadeli işlemlerinin günlük hacmi. Kaynak: Skew

Daha az ETH adresi sahibi kâr ediyor

IntoTheBlock’un verilerine göre, Ethereum adreslerinin% 75’i şu anda kârda. Buna karşılık, Bitcoin adreslerinin% 98’i bir eyalet kârında.

Yatırımcılar, yatırımlarının önemli ölçüde düştüğü zamandan daha büyük gerçekleşmemiş karlar üzerinde oturduklarında satış yapma olasılıkları daha yüksektir. Bu nedenle, Bitcoin’e kıyasla Ether için kârda olan önemli ölçüde daha az sayıda adres, rallinin devam etme yeri olduğu tezini destekleyen pozitif bir ölçüdür.

ETH 2.0 başka bir yükseliş faktörüdür

ETH 2.0’ın şu anda 1 Aralık’ta piyasaya sürülmesi planlanıyor ve bazı analistler bunun arz sıkıntısına neden olabileceğini düşünüyor .

ETH 2.0 stake sistemi kapsamında, kullanıcılar 32 ETH hissesi alabilir ve karşılığında sahip oldukları varlıklardan% 15 oranında teşvik alabilir. Stake etme süreci, ETH’yi ETH 2.0 sözleşme adreslerine tahsis etmek anlamına gelir. Stake etme süresi boyunca, kullanıcılar stake etmeyi durdurmayı seçmedikçe ETH’lerini kullanamaz veya devredemez.

Stake etmenin popülaritesi artarsa, nispeten düşük riskle istikrarlı getiri sağlayabileceği için, özellikle borsalarda dolaşımdaki ETH arzının keskin bir şekilde düşmesine neden olur.

Kullanıcılar hisselerini stake etmeye doğru ilerledikçe daha az ETH satılacak ve daha fazlası birikecektir. Bu, en iyi altcoin için daha fazla talep yaratabilir ve Ether fiyatının 450 $ seviyesinin üzerinde kalmasıyla sonuçlanabilir.