Yeni Bir Dolandırıcılık Vakası

Yeni Bir Dolandırıcılık Vakası

Bitcoin Haberleri
Mayıs 22, 2020 tarafından koindeks
49
bitcoinde-yeni-bir-dolandiricilik-vakasi

Bitcoin’de Yeni Bir Dolandırıcılık Vakası ortaya çıktı. Türkiye piyasasında Bitcoin ve kripto para 2017 yılından itibaren inanılmaz bir büyüme yaşadı. Bu süreçte ise birçok internet fenomeni ortaya çıktı. Bu fenomenler, hesaplarında kripto para yatırımcıları için bilgilendirici bazı yorumlarda bulundular. Bu kişilerin aksine bu işi insanları dolandırmak için yapanlarda ortaya çıktı. Bu vakalardan biri de geçtiğimiz günlerde gün yüzüne çıktı.

Bitcoin Topluluklarında Yeni Bir Dolandırıcı

Türkiye BTC topluluğunda yeni bir dolandırıcılık vakası daha ortaya çıktı. Türk yatırımcıları dolandırmak isteyen “KriptoMehmet” adlı bir Twitter fenomeninin asıl amacı ortaya çıktı. Dolandırıcı olduğu anlaşılınca da ortadan kayboldu.

Bir sosyal medya platformu olan Twitter’da yaklaşık 8.000 takipçisi olan ve Bitcoin tahminleri ile takipçi kazanan KriptoMehmet, önceki günlerde ilginç bir çekilişin duyurusunu yaptı. Kriptomehmet, bu kripto para çekilişinden sonra kazanan kişileri de açıkladı. Bu normal bir çekiliş gibi görünse de, aslında olayın arka planı daha farklıydı.

Çekiliş Foyasını Ortaya Çıkardı

KriptoMehmet isimli Twitter fenomeninin çekilişin kazanı olarak açıkladığı iki kişiyle 2015 yılından bu yana bir arkadaşlığı olduğu öğrenildi. Bu sayede türk bitcoin analistinin foyası ortaya çıktı. Bu olayın aydınlanması ise başka Twitter kullanıcısı sayesinde oldu. Foyası meydana çıkan Kriptomehmet, kısa bir zaman sonra Twitter hesabını korumaya aldı. Foyası tamamen meydana çıkan dolandırıcı, bu olayın üstüne hesabını kalıcı olarak kapattı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X