Yüzde 100 Değer Kazanan dYdX Nedir?

Yüzde 100 Değer Kazanan dYdX Nedir?

Altcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Ekim 1, 2021 tarafından Mavi Neptün
17
Yuzde-100-Deger-Kazanan-dYdX-Nedir-

Kripto endüstrisinde merkeziyetsiz borsaların önemi her geçen gün artıyor. Özellikle Çin’in yasaklama haberi sonrası merkezi olmayan borsalara ilgi çoğaldı. Yatırımcıların bu alana yönelmesi DeFi projelerininde fiyatlanmasını sağladı. Bunlardan biri de dYdX. Son 1 haftada yüzde 100’lük artış yaşayan kripto para birimi üstün performans sergiledi. Peki dYdX nedir?

Merkezi bulunmayan bir kripto para birimi olarak piyasaya çıktı. Borç verme ya da borlandırmayı destekleyen bir yapısı vardır. Kripto para birimi, Ether ağında blockchain akıllı sözleşmesinde çalışıyor. Herhangi bir aracı olmadan kullanıcıların işlem yapmasına imkan tanır. DeFi hizmetinin gelişmesini ön gören kripto varlık bu alanda kendini geliştirdi. Özellikle de son Çin haberleri sonrası dYdX’i kullanan birçok Çinli kullanıcılar oldu. Bu da fiyatlanmasını sağladı.

Kripto para birimi, Çin’in yasaklarından sonra merkeziyetsiz borsalara ilgi çoğalmıştı. Bu süreçte dYdX’de nasibini aldı. 1 hafta içinde coin yüzde yüze yakın sıçrama yaşadı. Geçtiğimiz hafta 13 dolarda olan kripto para birimi Eylül’ün son gününde 28 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bu sayede 1 hafta içinde 2 kat değerlenmiş oldu.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X