ZİRAAT YATIRIM HİSSE TAVSİYE PORTFÖYÜ (%39 GETİRİ POTANSİYELLİ HİSSE) 17 KASIM 2020

ZİRAAT YATIRIM HİSSE TAVSİYE PORTFÖYÜ (%39 GETİRİ POTANSİYELLİ HİSSE) 17 KASIM 2020

Kripto Para Haberleri
Kasım 18, 2020 tarafından koindeks
29
ziraat-yatirim-hisse-onerisi

Hisse Öneri Portföyü – Güncelleme

2020

* Aşağıdaki tabloda sehven yanlış girililen ağırlıklar düzeltilmiştir.

Hisse öneri portföyümüzü hisse fiyatlarındaki güncellemeler ve hisse performanslarına bağlı olarak güncelliyoruz. Buna göre öneri portföyümüzden %15 ağırlıklı Koza Altın’ı (KOZAL) çıkartırken, Tofaş’ı (TOASO) %10 ağırlıkla öneri portföyümüze ekliyoruz.

Ek olarak, portföyümüzde yer alan BİM Mağazalar (BIMAS) ve Ülker Biskuvi (ULKER)’in ağırlıklarını %10’dan %5’e; Otokar’ın (OTKAR) ağırlığı da %15’ten %10’a çekilmiştir. Diğer taraftan Garanti BBVA (GARAN) ve Turkcell’in (TCELL) ağırlıklarını %10’dan, Tüpraş’ın (TUPRS) ağırlığını ise %5’ten %15’e yükseltilmiştir.

Ayrıca, ilk dokuz ay gerçekleşmeleri ardından öneri portföyümüzde yer alan BIMAS, EREGL, OTKAR ve TUPRS hedef hisse fiyatları güncellenirken, diğer hisselerin hedef fiyatları değişmemiştir.

Yeni hisse portföyümüz aşağıda yer almaktadır.

PORTFÖYE EKLENEN:

TOFAŞ (TOASO): Türkiye’nin en büyük 2. otomotiv üreticisi TOFAŞ %50 vergi diliminde kalmayı başaran modellerinin de katkısıyla yurtiçinde pazar liderliğini korumaktadır. Yurt dışı satışlarında da al-ya da-öde garantisinin sağladığı korumadan olumlu etkilenmektedir. Son dönemde 2021 sonu olarak duyurulan Doblo üretim projesinin 2022 sonuna kadar uzatılması ile Fiat & PSA grubu birleşmesinin yaratacağı orta/uzun vadeli fırsatların hisse üzerinde önemli katalizörler olabileceğini düşünüyor ve hisse öneri portföyümüze dahil ediyoruz.

PORTFÖYDEN ÇIKARILAN:

Koza Altın (KOZAL): Hisse ile ilgili «AL» önerimizi korumakla birlikte, aşı haberleriyle altın fiyatlarında baskı oluşması ve hissenin beklediğimiz performansı gösterememesi nedeniyle öneri portföyümüzden çıkartıyoruz.

Kaynak: Ziraat Yatırım

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X